Jostein Gaarder

Jostein Gaarder (ur. 8 sierpnia 1952 r. w Oslo) jest norweskim pisarzem, autorem książek filozoficznych i literatury pięknej. Świat zainteresował się jego postacią w 1991 roku, kiedy to wydał „Świat Zofii”, młodzieżową książkę będącą wprowadzeniem do filozofii.

Matka Josteina, Inger Margrethe Gaarder, pisała książki dla dzieci. Była również dyrektorem szkoły, tak jak i ojciec pisarza, Knut Gaarder. Jostein, po studiach na Uniwersytecie w Oslo, uczył kilka lat w liceum, po czym od 1981 do 1991 wykładał filozofię na uniwersytecie ludowym Fana Folkehøgskule.

Jostein Gaarder jest autorem popularnych powieści dla młodzieży i dorosłych, prezentujących historię myśli filozoficznej i europejskie dziedzictwo kulturowe. Najbardziej znaną jego książką jest „Świat Zofii”, która została wydrukowana w ponad 30 milionach egzemplarzy m i przetłumaczona na 54 języki.

Do innych znanych jego dzieł zaliczamy m.in. „Tajemnicę Bożego Narodzenia”, „Dziewczynę z pomarańczami” czy „Przepowiednię Dżokera”.

Lista książek

Świat Zofii

Jostein Gaarder

Książka opowiada o czternastoletniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy - Platona, Sokratesa i Heideggera - odkrywa nie tylko piękno i prostotę filozoficznych nauk, ale przede wszystkim dociera do głębin własnej duszy. Tam znajduje się niezwykły i zupełnie niespodziewany skarb...

Więcej

29,90 zł

19,35 zł

Zamek w Pirenejach

Gaarder Jostein

"Zamek w Pirenejach" – JOSTEIN GAARDER,

„Nigdy nie zapomnę tego, co się stało w drodze przez góry. Czasami wydaje mi się, że nie mija nawet godzina, bym nie wracała do tego myślą.
            Ale potem wydarzyło się coś cudownego i niezwykle obiecującego. Dziś uważam, że to był dar.
            Jak by się wszystko potoczyło, gdyby udało nam się przyjąć ten dar wspólnie? Ale my byliśmy śmiertelnie przerażen[...]

Więcej

10,00 zł

7,67 zł

Przepowiednia Dżokera

Jostein Gaarder

Podczas podróży z ojcem dwunastoletni Hans Thomas daje się wplątać w przedziwną historię. Jedząc bułeczkę od dorfskiego piekarza, łamie prawie ząb na zapieczonej w niej książeczce, która jest tak maleńka, że nie można odczytać liter bez użycia lupy.

Więcej

29,00 zł

18,77 zł

Diagnoza i inne opowiadania

Jostein Gaarder

Literacki debiut Josteina Gaardera z 1986 roku to zbiór opowiadań zawierający klasyczne humanistyczne rozważania o kondycji ludzkiej: o życiu i śmierci, miłości, sztuce. Autor proponuje nam prawdziwą ucztę filozofii i fantazji przekazaną przejrzystym i prostym językiem.

Więcej

24,90 zł

12,45 zł

Tajemnica Bożego Narodzenia

Jostein Gaarder

Książka Josteina Gaardera, autora kultowego Świata Zofii to swoisty kalendarz, który można czytać w oczekiwaniu na święta. Zamiast słodyczy i niespodzianek autor przygotował barwne opowieści.

Więcej

34,99 zł

25,35 zł

Dziewczyna z pomarańczami - Jostein Gaarder | mała okładka
-38 %

Dziewczyna z pomarańczami

Jostein Gaarder

Dziewczyna z Pomarańczami - to przede wszystkim piękna opowieść o poszukiwaniu miłości i odwadze, by z trudnych ścieżek życia wybrać tę właściwą. 15-letni Georg - dotąd zupełnie przeciętny chłopak - zmienia się w dniu, kiedy otrzymuje niezwykły list. Nadawcą jest nieżyjący od lat ojciec Georga... W chwili jego śmierci chłopiec miał zaledwie 4 lata - pamięta go jedynie z przechowywanych w rodzinnych zbiorach[...]

Więcej

24,99 zł

15,49 zł

Córka dyrektora cyrku

Jostein Gaarder

Nowa powieść Josteina Gaardera jest kolejnym dowodem bujnej wyobraźni autora i skłonności do zagadkowych, skomplikowanych intryg. "Córka dyrektora cyrku" to historia o Petterze, dziwnym dziecku, które własne towarzystwo i wymyślone przez siebie historie przedkłada nad przyjaciół.

Opowieści mnożą się również w głowie dorosłego Pettera, lecz nie jest on w stanie znieść myśli o opublikowaniu czegokolwiek pod[...]

Więcej

10,00 zł

Przepowiednia Dżokera - Jostein Gaarder | mała okładka
-38 %

Przepowiednia Dżokera

Jostein Gaarder

Podczas podróży z ojcem dwunastoletni Hans Thomas daje się wplątać w przedziwną historię. Jedząc bułeczkę od dorfskiego piekarza, łamie prawie ząb na zapieczonej w niej książeczce, która jest tak maleńka, że nie można odczytać liter bez użycia lupy. Hans Tomas ma odpowiednią lupę. Ale zaraz, zaraz... Przecież dostał ją od pewnego karzełka, dzień wcześniej niż bułeczkę z książeczką od pewnego piekarza z Dorf[...]

Więcej

29,99 zł

18,58 zł

Świat Zofii - Jostein Gaarder | mała okładka
-38 %

Świat Zofii

Jostein Gaarder

Jedyne filozofowie wyprawiają się w niebezpieczną podróż ku ostatecznym granicom istnienia. Świat Zofii, sztandarowy w twórczości Gaardera, odniósł spektakularny sukces w Norwegii, by w 1995 roku został NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYM SIĘ KSIĄŻKĄ NA ŚWIECIE. Powieść to przetłumaczono na czterdzieści pięć języków, a w samej Polsce sprzedana została w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Opowiada ona o czternastoletni[...]

Więcej

44,99 zł

27,90 zł