Marcin Kącki
Marcin Kącki urodził w 1976 roku w Stargardzie. Studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako redaktor i dziennikarz śledczy w Gazecie Wyborczej”. Współpracował z magazynami Duży Format, Wysokie Obcasy i Wolna Sobota. Jego specjalnością są reportaże o tematyce społecznej i historycznej. Najgłośniejsze artykuły Marcina Kąckiego dotyczyły afery molestowania seksualnego w Samoobronie i sprawy molestowania chórzystów w Poznaniu. Autor dramatów teatralnych i książek. W 2007 roku otrzymał nominację do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę pt. „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”.
Marcin Kącki – autor książek poruszających ważne tematy społeczne
W 2013 roku ukazała się pierwsza książka Marcina Kąckiego pt. „Lepperiada”. Publikacja została poświęcona działalności partii założonej przez Andrzeja Leppera. Jest to obraz bezwzględnej walki o władzę i pozycję. W tym samym roku wydana została kolejna książka Marcina Kąckiego pt. „Maestro. Historia Milczenia”. Autor przeprowadził dziennikarskie śledztwo, które pozwoliło odkryć prawdę o Wojciechu Kroloppie – założycielu chóru Polskie Słowiki. Książka powstała na podstawie rozmów przeprowadzanych z ofiarami Maestro, ich rodzinami, władzami miasta, jak i samym założycielem chóru.
Analiza polskich miast
Marcin Kącki bierze na warsztat polskie miasta. Swoje przemyślenia i rozważania opublikował w takich książkach jak: „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”, „Oświęcim. Czarna zima” i „Poznań. Miasto grzechu”. Autor stara się rozprawić z mitami dotyczącymi poszczególnych miast. Dzięki rozmowom z mieszkańcami, pokazuje prawdziwy charakter tych miejsc, które zostały naznaczone przez historię. Marcin Kącki jest również autorem publikacji pt. „Plaża za szafą. Polska kryminalna”. Jest to zbiór reportaży poświęcony aferom kryminalnym w Polsce.