Arno Geiger

Lista książek

Stary król na wygnaniu

Arno Geiger

Pogodna, pełna witalności i często wesoła książka o życiu, które ciągle jeszcze warte jest tego, by żyć, i które być może niewiele się różni od tego, jakie wszyscy na co dzień prowadzimy.

Podobno ten, kto umie czekać, może zostać królem.

Do głębi poruszająca historia o człowieku, którego żywotność i mądrość nie zniknęły wraz ze starością i chorobą Alzheimera. Syn, dzięki opiece nad ojcem, na nowo odkrywa [...]

Więcej

34,90 zł

U nas wszystko dobrze

Arno Geiger

Poruszający portret wiedeńskiej rodziny, w której brak harmonii jest odbiciem politycznego nieładu i zawirowań historycznych XX wieku.
W każdym rozdziale narratorem jest inna osoba, która ze swojej perspektywy opisuje zdarzenia rodzinne, używając często jako tła bieżących wydarzeń politycznych.

Jest rok 1938, Niemcy wmaszerowują do Wiednia, a Austria zostaje przyłączona do III Rzeszy. Almie i Richardowi [...]

Więcej

34,99 zł

Wszystko o Sally

Arno Geiger

Jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy austriackich stworzył wybitną, zaskakującą powieść o miłosnej zdradzie. Sally jest niezbyt miła dla swego męża Alfreda i niewiele milsza dla kochanka; jest za to mądra, urocza i dowcipna – to niewątpliwie kobieta, o której chciałoby się wiedzieć wszystko. Ta historia wielkiej, niezwykłej miłości, która nie kończy się wraz ze ślubem, lecz dopiero od niego się [...]

Więcej

34,90 zł