Natalie Portman

Natalie Portman to amerykańsko-izraelska aktorka. Urodziła się 9 czerwca 1981 roku w Jerozolimie. Rozpoznawalność jako aktorka zbyła w wieku trzech lat, gdy wystąpiła w filmie pod tytułem „Leon Zawodowiec” w 1994 roku. Portman jest między innymi laureatką Oscara, Złotego Globu czy nagrody BAFTA z pierwszoplanową rolę w filmie „Czarny łabędź”, nakręconym w 2010 roku.

Natalie Portman – słynna aktorka


Aktorka ma na swoim koncie liczne role filmowe. Znana jest nie tylko z „Leona Zawodowca”, ale również zagrała w „Marsjanie atakują” w 1996 roku, „Gwiezdnych wojnach” w 1999 roku, „Wzgórzu nadziei” w 2003 roku i w wielu innych produkcjach filmowych. Jej najnowsze filmy, w których wystąpiła, na przykład „Avengers: Koniec gry” z 2019 roku, czy „Thor: Miłość i grom” z 2022 roku, cieszą się ogromną popularnością. Natalie Portman zagrała również w serialach telewizyjnych i zasłynęła jako producentka filmowa, reżyserka oraz scenarzystka.

Bajki dla dzieci – debiut literacki


Natalie Portman w 2023 roku wydała książkę pod tytułem „"Bajki" ”. Została opublikowana w Polsce przez wydawnictwo Znak. Tytuł oryginału brzmi „Fables”. Publikacja to trzy klasyczne przypowieści z morałem w interpretacji aktorki. Ponadczasowe przesłanie znanych i lubianych przez dzieci bajek zostało ukazane przez autorkę w nowej odsłonie. Jest to bestseller New York Times.

Lista książek: Natalie Portman

22,50 zł 15,00 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna