Cecylia Malik urodziła się 25 czerwca w 1975 roku w Krakowie. Polska artystka, działaczka ekologiczna, edukatorka, performerka i kuratorka sztuki współczesnej. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 2001 roku obroniła dyplom w pracowni Leszka Misiaka. Malik ukończyła również podyplomowe studia kuratorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współtworzyła Farmę sztuki, instytucję artystyczną, będącą wspólną platformą działania artystów i kuratorów. Cecylia Malik jest ponadto założycielką Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka i organizatorką wielu działań performatywnych. Malik łączy w swojej twórczości happening i performance z wątkami poświęconymi budowaniu społeczności oraz zwróceniem uwagi na środowisko naturalne.
Cecylia Malik – działaczka ekologiczna i performerka
W 2011 roku Cecyla Malik wydała książkę, pod tytułem: „365 drzew”, z pomocą wydawnictwa Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana. Znajdują się w niej fotografie zebrane w formie albumu i opatrzone tekstami kilkunastu autorów, m.in. Sylwii Chutnik, Adama Wajraka i licznych entuzjastów działań, które inicjuje Cecylia Malik. W roku 2018 autorka opublikowała kolejną książkę. Jej tytuł to: „
Drzewołazki”, wydawnictwa Zygzaki. Jest to bogato ilustrowana publikacja, którą warto czytać z dziećmi. Autorka przy pomocy trzech głównych bohaterek, uczy najmłodszych, jak rozpoznawać drzewa i uwrażliwia na piękno przyrody. W 2024 roku zostanie wydana kolejna książka z gatunku literatury dziecięcej, pod tytułem: „
Wisła. Przewodnik dla dużych i małych”, Wydawnictwa Literackiego. Książeczka opowiada o legendach związanych z rzeką Wisłą, jej mieszkańcach i walorach przyrodniczych tej rzeki.
Cecylia Malik – laureatka nagród literackich
Cecylia Malik jest laureatką Nagrody im. Katarzyny Kobro za rok 2018. W 2022 roku otrzymała Nagrodę im. Kazimiery Bujwidowej, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa, Krakowiankom „Za postawę, zaangażowanie i dokonania, które miały znaczący wpływ na otoczenie”.