Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział.
Jedna dręcząca myśl o tym, kim był jej poprzedni mąż, nie dawała im jednak spokoju. To ona kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu.
Schmitt z właściwą sobie wnikliwością i finezją opowiada o głęboko ukrytych uczuciach, „niewidocznych znakach wodnych” odciskających się na naszych relacjach z najbliższymi.
"Małżeństwo we troje" to najnowsza książka Erica-Emmanuela Schmitta, najchętniej czytanego w Polsce francuskiego pisarza. Jego książki, przetłumaczone na 35 języków, zdobyły wiele nagród na całym świecie.


Małżeństwo we troje Eric-Emmanuel Schmitt
Oprawa twarda |
Wydanie: pierwsze |
Pierwsze wydanie: 2013-11-04 |
ISBN: 978-83-240-2456-8 |
EAN: 9788324024568 |
Tytuł oryginalny: Les deux messieurs de Bruxelles |
Liczba stron: 320 |
Wydawnictwo: Znak literanova |
Format: 144x205 mm |
Cena katalogowa: 36,90 zł |
Tłumaczenie: Agata Sylwestrzak-Wszelaki |
Inne wydania
36,90 zł 24,99 zł
Powiadom mnie
Powiadom
Opis
Czy można stworzyć nowy związek, gdy poprzedni wciąż odciska swoje piętno?
Eric-Emmanuel Schmitt - polski profil
Polecamy polski profil autora na profilu społecznościowym Facebook-->
zobacz
Recenzje
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.
BYĆ PISARZEM
2019-02-04Nowe wydania książek Schmitta mają na końcu odautorski komentarz. Nawet więcej. To rodzaj dziennika z chwil pisania książki. To bardzo cenny fragment książki. Ale po kolei.
Tomik jest całością. Nie przypadkowym zbiorem opowiadań. Startujemy od DWÓCH PANÓ Z BRUKSELI gdzie motywem spajającym całą opowieść jest związek dwóch homoseksualistów. Potem PIES, który ratował człowieka. Ale historia jest zupełnie inna od pierwszych skojarzeń przy takim temacie. Tytułowe MAŁŻEŃSTWO WE TROJE zaskoczyło mnie zupełnie. Dałem się całkowicie złapać w „sidła" autora i dopiero ostatnie zdanie tekstu otworzyło cały prawdziwy obraz tej historii. SERCE W POPIELE mówi o cierpieniu. A właściwie o tym co się dzieje, kiedy je odrzucamy. Wreszcie DZIECKO UPIÓR - chyba najmocniejsza rzecz tego zbioru. Nie tylko historia, ale autorski komentarz do opowiadania - włącznie z historią jego powstania - zwalają z nóg. Jak beznadziejnie prymitywnie brzmią w mediach dyskusje gadających głów na podobne tematy. Logika księgowych w miejsce logiki życia.
Kolejna książka autora, nad którym rozpływam się w zachwytach. Przy całej nieporadności języka i budowaniu fabuły na co najmniej mało prawdopodobnych zbiegach okoliczności lektura przyspiesza oddech i bicie serca. Dlaczego? Odpowiedź była w jednym z opowiadań. Cytuję" „Być pisarzem oznacza miłość do ludzi"
https://cyganblog.wordpress.com/2015/12/01/byc-pisarzem/
Opowiadania dobre na wszystko
2016-11-03Opowiadania? No co ty!
2014-05-14Schmitt jak zawsze w formie
2014-04-15Schmitt w nieco gorszej formie
2013-12-09Niewidoczne znaki wodne Schmitta
2013-11-29Emocjonalna architektura
2013-11-13Powiedz, co sądzisz o tej książce
Dodaj recenzję+
Komentarze
Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.