Bogusław Rostworowski
Bogusław Rostworowski urodził się w 1947 roku. To osoba, która została wychowana, zarówno w kulturze polskiej, jak i brytyjskiej, co miało ogromny wpływ na jego dalszą twórczość, a także zainteresowania czy karierę zawodową. Biegłe posługiwanie się dwoma językami, w tym ojczystym i angielskim, pozwoliło Rostworowskiemu tworzyć teksty w dwóch językach, jak również czerpać pełnymi garściami, zarówno z kultury brytyjskiej, jak i polskiej. Zainteresowaniem Rostkowskiego cieszy się szczególnie Małopolska - druga stolica Polski - Kraków.
Bogusław Rostworowski – udany debiut literacki
Debiutem literackim Bogusława Rostworowskiego był „Bestiariusz krakowski”. To publikacja ozdobiona niezwykłymi ilustracjami, które stworzone zostały przez wybitnych plastyków i osoby zajmujące się na co dzień tworzeniem ilustracji do powieści fantasy. Na kartach „Bestiariusza krakowskiego” Bogusław Rostworowski poszukuje sensu życia. Możliwość tworzenia tekstu w dwóch językach sprawiła, że Rostworowski potrafił przekazać swojej twórczości swój ogląd sytuacji, jako mieszkańca rozmiłowanego w dużych aglomeracjach miejskich, a także obcego przybysza, mieszkającego w Krakowie, po wielu latach pobytu na obczyźnie.
Uznanie krytyków dla twórczości Rostworowskiego
Rostworowski to twórca, którego dorobek literacki spotkał się z uznaniem wielu krytyków. Cechą charakterystyczną jego twórczości jest przedstawienie Starego Miasta w Krakowie w sposób dowcipny, a jednocześnie literacki. Stworzone przez Rostworowskiego przewodniki po zakamarkach Krakowa stanowią podróż w czasie. Rostworowski w swoich publikacjach przenosi się także do lat spędzonych na obczyźnie. „Bestiariusz krakowski” jest odzwierciedleniem poszukiwań i literackim medium, w którym elementem wypełniającym różne wywody, są bogato zdobione, charakterystyczne dla zabudowy Krakowa kamienice, znajdujące się na rynku tego miasta.