Skaza - Zbigniew Zborowski | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-07-26

ISBN: 978-83-240-3790-2
EAN: 9788324037902
Liczba stron: 400
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Rok wydania: 2017

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Zagłębienie tuż pod potylicą. Najsłabiej osłonięty mięśniami punkt kręgosłupa szyjnego.
Nawet lekkie uderzenie ostrym przedmiotem w to miejsce przerywa rdzeń kręgowy
i powoduje śmierć.
Tak zginęła młoda kobieta.
Tak zabić mógł tylko fachowiec.Komu zależało na śmierci doktorantki Zakładu Fizyki Jądrowej?
I czy to możliwe, że morderstwo ma coś wspólnego
z tajemniczym odkryciem przedwojennego polskiego naukowca?

++++

Zbigniew Zborowski – lubi życie na krawędzi: na granicy pakistańsko-afgańskiej kupił pistolet, który przemycił przez Chiny i Rosję, z Maroka wracał pod pokładem statku przewożącego chemikalia. Był wolontariuszem wydziału genetyki Uniwersytetu w Guadalajarze. Nie żałuje w życiu ani jednej sekundy.


Zajrzyj do środka

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Recenzja przedpremierowa

2019-02-06
"Skaza" Z. Zborowskiego to książka z tych, jakie uwielbiam. Akcja, retrospekcje, różne historie, które splatając się ze sobą powodują ciągi zdarzeń.
Czytałam tę książkę i nie mogłam się od niej oderwać. Byle jeszcze jeden rozdział przeczytać, byle dowiedzieć się co dalej z sprawą śledztwa prowadzoną przez zespół policjantów.
W powieści mamy nie tylko wartko opisaną historię, ale także, na co zwróciłam uwagę, świetnie opisane miejsca wydarzeń. Podczas czytania, czułam się jakbym wręcz wraz z bohaterami przemierzała Warszawę i okolice.
Dla mnie to książka, z tych udanych, trzymających w napięciu, aż do końca. Z niebanalnym finałem i tym "czymś" co sprawia, że chcemy doczytać ją jak najszybciej.
Zdecydowanie polecam "Skazę". Dla mnie to pozycja książkowa, która zasługuje na miano "the best".

Nie tylko mężczyźni ukrywają pod ubraniem broń; bywają kobiety dzielne i przebiegłe.

2019-02-06
Zbigniew Zborowski zaprezentował czytelnikom swoją nową, oryginalną powieść „Skaza", w której ciekawie splatają się w dwa wątki. Jeden z nich to dzieje odważnych, impulsywnych, zdesperowanych kobiet z polsko - żydowskiej rodziny. Kontrastuje z tym toczące się tu i teraz śledztwo prowadzone przez policjanta przeżywającego swoją życiową traumę, co przeszkadza mu w obiektywnej ocenie sytuacji. Ciekawie ukazany problem uchodźców wiąże ze sobą te historie w finale kryminału, który czyta się z dużym zainteresowaniem. Polskie realia ułatwiają wyobrażenie sobie konkretnych sytuacji, a historia rodziny o polskich korzeniach przybliża nam świat orientu.

Świetna na wieczór ;-)

2019-02-06
„Skaza" Zbigniewa Zborowskiego to książka, która może nie zachęca rewelacyjną okładką, ale jej wnętrze skrywa historię przesyconą zwrotami akcji, pościgami oraz intrygami. Autor nie ogranicza się do Polski, prowadząc narrację również w innych państwach, podkręcając tym samym fabułę i zmuszając czytelnika do próby łączenia faktów. Dlatego też lektura okazała się dla mnie przyjemną przygodą, którą bardzo chętnie bym powtórzyła. Zostałam niejednokrotnie zaskoczona, co strasznie sobie cenię, i z pewnością nie tylko ja. Polecam wszystkim tym, którzy pragną odprężyć się przy dobrej książce... „Skaza" naprawdę skrywa wiele sekretów do odkrycia.

Skaza

2019-01-31
„Skaza" jest moim debiutem, jeżeli chodzi o spotkanie z twórczością Zbigniewa Zborowskiego. Zgodnie z tym, co podane jest w opisie, przygotowałam się na historię, która faktycznie nie pozwoli mi spać po nocach. Rzeczywiście jedną noc nie przespałam, ale dodatkowo „zawaliłam" jedno sobotnie popołudnie! Ale co tam, wszystko inne mogło poczekać J
Historia prowadzona jest w kilku liniach czasowych, cofamy się lata w przeszłość, by po chwili pojawić się w obecnych czasach. Osobiście lubię taki mix, dzięki któremu, akcja naprawdę jest ciekawa. Podkomisarz Bartosz Konecki wraca z przymusowego urlopu, na który wysłały go dramatyczne przeżycia osobiste. Niemal od razu dostaje niełatwą sprawę śmierdzi młodej doktorantki z Zakładu Fizyki Jądrowej. Ofiara została pozbawiona życia ewidentnie przez osobę, która doskonale wiedziała jak skutecznie zabić. Po niej pojawiają się kolejne ofiary a cała akcja dynamicznie biegnie do przodu nie oszczędzając bohaterów. Przypadek śmierci młodej kobiety także powiązany ze śmiercą młodego fizyka, jednak ta śmierć miała miejsce wiele lat temu ...
Moim zdaniem jest to naprawdę dobra książka, której warto poświęcić uwagę. Czyta się ją lekko, aczkolwiek nie jest przez to banalna. Główny bohater został ciekawie zbudowany, czytelnik nie od razu dostaje wszystkie informacje dotyczące jego przeżyć i problemów, dzięki czemu napięcie czytającego wzrasta z każdą pochłanianą strona J
Polecam Wam tą książkę, ja się przy niej absolutnie nie nudziłam!

 

„Jej duszę szpeciła skaza”.

2019-01-29
Zbigniew Zborowski ma w swoim dorobku kilka książek, jednak „Skaza" była dla mnie pierwszą, którą przeczytałam. Moim zdaniem w tej powieści czerpał ze swoich doświadczeń: na granicy pakistańsko-afgańskiej kupił pistolet, który przemycił przez Chiny i Rosję, z Maroka wracał pod pokładem statku przewożącego chemikalia. Był wolontariuszem wydziału genetyki Uniwersytetu w Guadalajarze.
Co przyciągnęło mnie w fabule? Na pewno podkomisarz Bartosz Konecki, który niczym Harry Hole rozwiązuje tajemniczą sprawę morderstwa młodej doktorantki fizyki jądrowej - Zofii Pogody.
Czy przedwojenne odkrycie naukowców ma z nim jakiś związek? Dlaczego mały zmięty notes niesie śmierć?
Te pytania pewnie zadają sobie wszyscy, czytający. Ja także.
Lektura, jak tylko mnie wciągnęła, trzymała w napięciu do ostatniej strony. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, a na pewno kto stoi morderstwami. Myślę, że i wy będziecie zaskoczeni. To dobrze, bo czyni to książkę jeszcze ciekawszą.
Zauważyliście, że nawiązałam do pewnego, kultowego już, gliniarza? Tak, to Harry Hole spod pióra znakomitego Jo Nesbo. Przypomina mi Koneckiego, ponieważ obaj mają za sobą rodzinne przejścia, nie są ideałami oraz ich śledztwa są dość niecodzienne. Oczywiście dla mnie, jak i dla wielu z Was to duża zaleta. Może Wy znajdziecie swoje porównania lub całkiem się ze mną nie zgodzicie? Zobaczymy.
Zachęcam wszystkich fanów kryminałów po sięgnięcie po coś polskiego. Nie samą Skandynawią człowiek żyje.

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.