Skaza - Zbigniew Zborowski | okładka

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2017-07-26

ISBN: 978-83-240-3790-2

Liczba stron: 400

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

Rok wydania: 2017

36,90 zł 24,99 zł


Opis

Zagłębienie tuż pod potylicą. Najsłabiej osłonięty mięśniami punkt kręgosłupa szyjnego.
Nawet lekkie uderzenie ostrym przedmiotem w to miejsce przerywa rdzeń kręgowy
i powoduje śmierć.
Tak zginęła młoda kobieta.
Tak zabić mógł tylko fachowiec.Komu zależało na śmierci doktorantki Zakładu Fizyki Jądrowej?
I czy to możliwe, że morderstwo ma coś wspólnego
z tajemniczym odkryciem przedwojennego polskiego naukowca?

++++

Zbigniew Zborowski – lubi życie na krawędzi: na granicy pakistańsko-afgańskiej kupił pistolet, który przemycił przez Chiny i Rosję, z Maroka wracał pod pokładem statku przewożącego chemikalia. Był wolontariuszem wydziału genetyki Uniwersytetu w Guadalajarze. Nie żałuje w życiu ani jednej sekundy.


Bestsellery w kategorii kryminał i sensacja

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Recenzja przedpremierowa

2019-02-06 "Skaza" Z. Zborowskiego to książka z tych, jakie uwielbiam. Akcja, retrospekcje, różne historie, które splatając się ze sobą powodują ciągi zdarzeń.
Czytałam tę książkę i nie mogłam się od niej oderwać. Byle jeszcze jeden rozdział przeczytać, byle dowiedzieć się co dalej z sprawą śledztwa prowadzoną przez zespół policjantów.
W powieści mamy nie tylko wartko opisaną historię, ale także, na co zwróciłam uwagę, świetnie opisane miejsca wydarzeń. Podczas czytania, czułam się jakbym wręcz wraz z bohaterami przemierzała Warszawę i okolice.
Dla mnie to książka, z tych udanych, trzymających w napięciu, aż do końca. Z niebanalnym finałem i tym "czymś" co sprawia, że chcemy doczytać ją jak najszybciej.
Zdecydowanie polecam "Skazę". Dla mnie to pozycja książkowa, która zasługuje na miano "the best".

Nie tylko mężczyźni ukrywają pod ubraniem broń; bywają kobiety dzielne i przebiegłe.

2019-02-06 Zbigniew Zborowski zaprezentował czytelnikom swoją nową, oryginalną powieść „Skaza", w której ciekawie splatają się w dwa wątki. Jeden z nich to dzieje odważnych, impulsywnych, zdesperowanych kobiet z polsko - żydowskiej rodziny. Kontrastuje z tym toczące się tu i teraz śledztwo prowadzone przez policjanta przeżywającego swoją życiową traumę, co przeszkadza mu w obiektywnej ocenie sytuacji. Ciekawie ukazany problem uchodźców wiąże ze sobą te historie w finale kryminału, który czyta się z dużym zainteresowaniem. Polskie realia ułatwiają wyobrażenie sobie konkretnych sytuacji, a historia rodziny o polskich korzeniach przybliża nam świat orientu.

Świetna na wieczór ;-)

2019-02-06 „Skaza" Zbigniewa Zborowskiego to książka, która może nie zachęca rewelacyjną okładką, ale jej wnętrze skrywa historię przesyconą zwrotami akcji, pościgami oraz intrygami. Autor nie ogranicza się do Polski, prowadząc narrację również w innych państwach, podkręcając tym samym fabułę i zmuszając czytelnika do próby łączenia faktów. Dlatego też lektura okazała się dla mnie przyjemną przygodą, którą bardzo chętnie bym powtórzyła. Zostałam niejednokrotnie zaskoczona, co strasznie sobie cenię, i z pewnością nie tylko ja. Polecam wszystkim tym, którzy pragną odprężyć się przy dobrej książce... „Skaza" naprawdę skrywa wiele sekretów do odkrycia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.