Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach - Roger Moorhouse  | okładka
Znak Horyzont

Trzecia Rzesza w 100 przedmiotach Roger Moorhouse

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-12-03

ISBN: 978-83-240-5467-1
EAN: 9788324054671
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 158x225mm
Cena katalogowa: 59,90 zł
Tłumaczenie: Roman Sidorski
Rok wydania: 2018

59,90 zł 40,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Symbole żadnego współczesnego ruchu politycznego i żadnego dyktatora nie mogą konkurować pod względem rozpoznawalności z symbolami propagandy Führera i nazistowskich Niemiec.

Wspomnienie Trzeciej Rzeszy przywołuje na myśl obrazy kolumn SS maszerujących defiladowym krokiem, wszechobecną swastykę, nurkujące stuki czy rozległe obozy koncentracyjne. Naziści dobrze wiedzieli, że otoczenie i przedmioty codziennego użytku mają moc kształtowania myśli. Flagi na ulicach, stadion narodowy, samochód marki Volkswagen Garbus – wszystko mogło się stać kanałem przekazywania ideologii. Było też codziennością milionów zwykłych ludzi, która została uchwycona przez Moorhouse’a.

Wywołujące grozę militaria i pozornie niewinne przedmioty codziennego użytku stały się pretekstem do opowiedzenia historii jednego z najbardziej zbrodniczych państw świata. Czym bawiły się dzieci w nazistowskich Niemczech? Co oznaczał plakat informujący o niewłaściwym zaciemnieniu domu? Autor oferuje unikalne spojrzenie na życie w hitlerowskich Niemczech.

Zajrzyj do środka

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.