Bajecznie bogaci Azjaci - Kevin Kwan | okładka
Znak literanova

Bajecznie bogaci Azjaci Kevin Kwan

Oprawa miękka
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2018-07-30

ISBN: 978-83-240-4824-3
EAN: 9788324048243
Liczba stron: 496
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 144x205mm
Cena katalogowa: 36,90 zł
Tłumaczenie: Anna Gralak
Rok wydania: 2018

36,90 zł 24,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Gdy Rachel Chu przyjęła zaproszenie Nicka, by spędzić wakacje w jego rodzinnym Singapurze, cieszyła się, że wreszcie pozna jego bliskich. To przecież normalna kolej rzeczy: kochają się, mieszkają razem w Nowym Jorku, jest im ze sobą dobrze. Kto wie, może za jakiś czas zostanie jego żoną?

Nick zapomniał jej jednak powiedzieć o pewnym drobiazgu… a może raczej o kilku. Otóż: jego rodzina mieszka w bajecznym pałacu z ogrodem wielkości całej dzielnicy, lata prywatnym odrzutowcem, w którym mieści się ajurwedyjskie studio jogi i spa, przyjaźni się z królami, a Nick – tak się składa – uchodzi na najlepszą partię w Singapurze, na którą ostrzą sobie wypielęgnowane pazurki wszystkie tamtejsze bogate damy. Oj, będzie się działo!

Myślicie, że bogatych ludzi widzieliście w Dynastii? To nic nie widzieliście! Opisane przez Kevina Kwana bogate rody z Chin, Singapuru czy Tajwanu to istna Dynastia na sterydach: wszystko jest tu lepsze, większe i droższe. I jak w takiej scenerii ma sobie poradzić biedny, choć bardzo inteligentny Kopciuszek?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bajecznie bogaci Azjaci

2019-01-25
Bajecznie bogaci Azjaci to historia o bardzo bogatych ludziach pochodzących z Azji, których majątki szacowane są na miliony dolarów, a członkowie rodzin wiodą życie, jak z nowobogackiej bajki.
W ich świecie liczą się tylko zachcianki. Podróże odrzutowcem są , jak przejazd zwyczajna taksówką.
Bardzo podobała mi się ta książka. Sama miałam sny że jestem Rachel. Ostatnio czytałam wiele ciekawych książek i ta propozycja znajduje się na 2 miejscu. Niedługo będzie premiera filmu na podstawie książki i na 100% się wybiorę. Polecam tę książkę wszystkim.

Piękni, młodzi i bogaci

2019-01-24
Czy w miłości wszystko już było?

Rachel i Nicki to para idealna - zakochani, piękni i wykształceni. I zdaje się, że nie mają przed sobą tajemnic. Kiedy Nick postanawia zabrać swoją dziewczynę na ślub swojego przyjaciela do Singapuru, dziewczyna nie spodziewa jak ten wyjazd wpłynie na ich związek. Okazuje się, że ukochany zataił przed nią jedną rzecz - nie tylko jest bajecznie bogaty, ale i pochodzi z bardzo wysoko usytuowanej rodziny. Rodziny, dla której nawet bardziej od pieniędzy liczy się pochodzenie. Gdzie kobiety lekką ręką wydają pieniądze na ubrania od projektantów i biżuterię. Rachel zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo odstaje od Nicka i jego rodziny i za wszelką cenę stara się udowodnić, że pieniądze to nie wszystko. Na drodze do osiągnięcia jej celu stanie jeszcze jedna ważna kobieta w życiu Nicka - jego mama.

Już na samym początku książki czytelnik trafia na drzewo genealogiczne rodziny Nicka. Wydaje się ono być dość mało potrzebne i ekscentryczne ale już po kilku rozdziałach i poznaniu członków rodziny Nicka można zrozumieć dlaczego autor umieścił je w swojej książce - łatwo się pogubić przez ogromną ilość powiązań i arystokratyczny charakter jego rodziny.

Czytelnik co rusz natrafia na opisy, ociekające przepychem i luksusem. Opisy rezydencji, jachtów czy ubrań przyprawiają o zazdrość czytelnika, ale i każą się zastanawiać ile można pławić się w takim luksusie i czy po czasie człowiek nie zapomina o tym co bliższe i bezcenne, czyli o rodzinie i przyjaciołach. Idące wraz z bogactwem plotki, skandale i ludzka obłuda są kwintesencją tego co zatracenie się w dobrach materialnych robi z człowiekiem. Historia ma także dość pokaźny przegląd różnych bohaterów, którzy mniej lub bardziej odstają od schematu 'bogatego Azjaty'.

Książka 'Bajecznie bogaci Azjaci' pomimo tego, że jest współczesną historią Kopciuszka to w dość dużym stopniu dotyka właśnie tych problemów, które związane są ze zbyt wysokimi oczekiwaniami ludzi lepiej usytuowanych. Postać Rachel, która dopiero co została wrzucona w ten kolorowy świat, jest wystawiana na różne próby ze strony rodziny Nicka. Dla dziewczyny, która nie znała wcześniej tak rozrzutnego stylu życia jest to zderzenie z rzeczywistością, jaka może ją czekać w przyszłości z Nickiem.

Klimat Azji jest świetnie oddany w tej książce dzięki autorowi, który przybliża ją czytelnikowi dodając do tego humor i okraszając wszystko złotem i przepychem. Książka początkowo może wydawać się zagmatwana, przede wszystkim z uwagi na dużą liczbę bohaterów i miejsc, ale dalsza treść to wynagradza. Główni bohaterowie dają się lubić, podobnie jak postacie drugoplanowe.

Jeśli chcecie więc na kilka godzin przenieść się do Azji, pobyć trochę w luksusowych rezydencjach i pławić się w luksusie, to zachęcam po sięgnięcia po 'Bajecznie bogatych Azjatów'.

Kevin Kwan "Bajecznie bogaci Azjaci"

2019-01-24
Książka Kevina Kwana "Bajecznie bogaci Azjaci" to współczesna historia Kopciuszka. Wciągająca i lekka książka idealna na długie jesienne wieczory. Opowiada historię Rachel i Nicka, pięknej i zakochanej w sobie pary. Wszystko się jednak zaczyna komplikować, gdy razem wybierają się na wspólne wakacje w rodzinne strony Nicka. Tam Rachel dowiaduje się całej prawdy o Nicku i jego pochodzeniu, a ich miłość zostaje wystawiona próbę. Jeżeli lubicie takie historie oraz interesujecie się kulturą Azji to szczerze polecam i dziękuję Wydawnictwu Znak za możliwość przeczytania książki.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.