Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce - Katarzyna Kędzierska | okładka
Znak literanova

Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce Katarzyna Kędzierska

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-08-22

ISBN: 978-83-240-3652-3
EAN: 9788324036523
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 160x200mm
Cena katalogowa: 37,90 zł
Rok wydania: 2016

37,90 zł 25,77 zł

Produkt niedostępny

Opis

Przekonaj się, że MNIEJ znaczy WIĘCEJ!

MNIEJ przedmiotów to WIĘCEJ wolności.
MNIEJ rzeczy to WIĘCEJ spokoju i radości z tego, co już masz.
MNIEJ toksycznych relacji to WIĘCEJ czasu dla siebie i najbliższych.


Czy wiesz, że na bluzkę z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień” wcale nie uszczęśliwia i nie czyni nas lepszymi. I na dodatek odbiera przyjemność wyboru tego, co naprawdę istotne.

Korzystaj z życia świadomie. Poznaj zaskakująco prosty i konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru. Zacznij od drobnych zmian. Od małych bastionów chaosu: szafki z przyprawami, szuflady z biżuterią...
Spróbuj spędzić 21 dni bez czegoś, co wydawało się niezbędne – to wystarczy, by wyrobić w sobie nawyk.
Segreguj, wystawiaj, porządkuj!

Podejmij wyzwanie minimalizmu!


Katarzyna Kędzierska to autorka największego w Polsce bloga o minimalizmie Simplicite.pl i projektu Szafa Minimalistki, prawniczka, praktyk biznesu. Jej przemyślany, przyjazny przewodnik po sztuce prostego życia jest wynikiem własnych doświadczeń i poszukiwań.

Zapraszamy na profil Simplicite!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Chcieć to móc :)

2019-02-13
Podejrzewam, że każda kobieta w mniej lub bardziej zaawansowany sposób cierpi na manię gromadzenia rzeczy. Osobiście czuję się dotknięta tym przypadkiem w stopniu średno zaawansowanym, czyli zbliżam się do niebezpiecznej granicy fiksacji.

Jak prawie zawsze w takich sytuacjach, przypadkiem trafiłam na blog pani Katarzyny Kędzierskiej, SIMPLICITE. Poświęcony jest on zagadnieniom minimalizmu, czyli zmniejszania ilości przedmiotów w naszym otoczeniu.

Rozglądnij się proszę przez kilka chwil po swoim najbliższym otoczeniu. Czy naprawdę wszystko w zasięgu wzroku jest Ci potrzebne? Używasz wszystkich rzeczy, które widzisz? No właśnie, przepuszczam, że o istnieniu wielu z nich wręcz zapomniałaś.

Możliwe, że nie zastosowałam się do idei minimalizmu, ale zapolowałam na książkę "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce". Moja biblioteczka się powiększyła, jednak myślę, że aż tak restrykcyjnie i bezwzględnie do tematu podejść nie mogę :)

Książka została podzielona na trzy części, a każda część składa się z osobnych rozdziałów. Jest to ciekawy i dość intuicyjny rozkład, ponieważ pierwsza część nosi tytuł „Chcieć mniej", druga „Mieć mniej", a trzecia „Narzędzia". Dzięki takiemu podziałowi jesteśmy w stanie przygotować swoją świadomość do kolejnych etapów, które należy pokonać, aby osiągnać wymarzony cel, czyli eliminację niepotrzebnych rzeczy z naszego otoczenia (a przede wszystkim z naszej głowy!).

Podczas lektury autorka zapoznaje nas i uświadamia o prostych sposobach, jak zmiana sposobu myślenia czy postawy, dzięki którym, będziemy w stanie osiągnąć sukces. Język oraz styl pisania jest bardzo przyjemny w odbiorze.

Jest to naprawdę ciekawa pozycja oraz kompetentny poradnik. Wiele rzeczy w nim zawartych przyda nam się w życiu oraz uczyni je zwyczajnie... szczęśliwszym :)

Nowy trend?

2019-02-08
Autorka bloga lifestylowego Sipmlcite Katarzyna Kędzierska opisuję swoją drogę do minimalizmu oraz kilka jego zasad. Pewnego dnia spakowała wszystkie książki, które nie były jej w danym czasie potrzebne i pozbyła się paczki. Czyli większości swoich książek! Na pewno każdy z nas ma w domu biblioteczkę ... Każda kobieta ma również szafę pełną ubrań. Gdyby pozbyć się chociaż połowy z nich?
Minimalizm nie jest ascezą. Jest sposobem na wykrystalizowanie naszych potrzeb oraz czasu. Dodatkową korzyścią jest zaoszczędzenie pieniędzy. I możliwość wykorzystania ich na coś innego! Podróż? Inwestycja?
Czy naprawdę potrzebujemy wydawać aż tyle każdego dnia? Autorka wraz z autorami, filozofami, artystami, których wypowiedzi przytacza w książce radzi byśmy zadali sobie pytanie - czy potrzebujemy wiele?
W książce znajdziecie PRAKTYCZNE wskazówki - jak zrezygnować z wyścigu szczurów, przestać biegać w kółku, które sami napędzamy i zacząć żyć :))

Pragnąć mniej, żyć mocniej

2019-02-08
Moda na minimalizm w rożnych dziedzinach życia jest coraz bardziej powszechna. Jak grzyby po deszczu pojawiają się na rynku wydawniczym kolejne publikacje poruszające tę kwestię. I choć spotyka się głosy, że porady/ refleksje zamieszczone w książce Katarzyny Kędzierskiej, Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce nie są rewolucyjne czy odkrywcze to, jednak moim zdaniem są ważnym i ciekawym głosem w dyskusji. Autorka nie tylko czerpiąc z różnych źródeł nakreśla "genezę" i współczesną potrzebę minimalizmu,ale również przekazuje wiele cennych i konkretnych porad, w jaki sposób, krok po kroku, bez wielkich rewolucji, lecz za pomocą o wiele bardziej skutecznej systematyczności, wprowadzić jego zasady do swojego życia.
Po lekturze książki człowiek zdaje sobie sprawę, że jego zadowolenie nie jest zależne od ilości posiadanych rzeczy, a wręcz, pragnąć mieć mniej, ma okazję żyć mocniej, pełniej.

Minimalizm w dzisiejszych czasach

2016-11-02
W obecnym świecie czasami ciężko ograniczyć ilość posiadanych rzeczy. Jesteśmy ze wszystkich stron przytłaczani reklamami, obiecującymi szczęście za pieniądze.

Ucieczka od świata konsumpcji

2016-10-05
To rewolucyjne w naszych czasach założenie: chcieć z własnej nieprzymuszonej woli zmniejszyć zakupowe zapędy. Kupować mniej, rozsądniej, z głową. Nie skorzystać z kolejnej superokazji, zignorować porę wyprzedaży, wyrzucić kupony rabatowe.

Chcieć to móc :)

2016-10-05
Podejrzewam, że każda kobieta w mniej lub bardziej zaawansowany sposób cierpi na manię gromadzenia rzeczy. Osobiście czuję się dotknięta tym przypadkiem w stopniu średno zaawansowanym, czyli zbliżam się do niebezpiecznej granicy fiksacji.

Minimalizm to sztuka życia

2016-10-05
Minimalizm to styl życia, który nakazuje człowiekowi otaczać się jak najmniejszą ilością rzeczy. Katarzyna Kędzierska w swojej książce pokazuje jak można zredukować liczbę posiadanych przedmiotów i nie dopuścić do zastąpienia ich kolejnymi zakupionymi.

Minimalizm w praktyce

2016-10-05
Od dawna czytam bloga Simplicite.pl,więc tematyka nie jest mi obca.Od początku wiedziałam,że sięgnę po książkę napisaną przez jego autorkę.Starannie wydana,w twardej oprawie zachęca do czytania.Jednocześnie minimalistyczna i oszczędna w kolorystyce,pięknie będzie się prezentować na półce.Ale przecież nie po to kupujemy,aby stała,tylko żeby przeczytać i wyciągnąć wnioski dla siebie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.