Co nas nie zabije - David Lagerkrantz | okładka
Czarna Owca

Co nas nie zabije David Lagercrantz

Oprawa: Płyta CD
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-801-5227-4
EAN: 9788380152274
Tytuł oryginalny: DET SOM INTE DÖDAR OSS
Liczba stron: 1
Wydawnictwo: Czarna Owca
Format: 13.7x18.6
Cena katalogowa: 39,99 zł

Inne wydania

Oprawa twarda

więcej

39,99 zł 24,79 zł

Produkt niedostępny

Opis

Kontynuacja „Millennium” - książka, na którą czekał cały świat!

„Co nas nie zabije” to kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona, napisana przez Davida Lagercrantza.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys. Rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander, podejmując duże ryzyko, bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Kiedy profesor Balder – ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją prosi Mikaela o pomoc, drogi byłych kochanków znów się krzyżują.

Profesor wszedł w posiadanie szokujących informacji na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może nie tylko uratować karierę Baldera, ale też wpłynąć na losy całego świata.

David Lagercrantz (ur. 1962 r.) - szwedzki dziennikarz, szerzej znany jako biografii Zlatana Ibrahimovića, „I am Zlatan Ibrahimović”(2011) oraz biografii Gorana Kroppa – szwedzkiego podróżnika i wspinacza oraz wynalazcy Håkana Lansa. Sporym uznaniem krytyki cieszyła się też jego powieść „Grzech pierworodny w Wilmslow".

W grudniu 2013 r. szwedzkie wydawnictwo Norstedts ogłosiło, że Lagercrantz zaczyna pracę nad 4 częścią „Millenium”, która ma być wydana w 10. rocznicę wydania pierwszej powieści z serii.

David Lagercrantz o swojej książce

Lisbeth Salander powraca w nowej książce: ”Co nas nie zabije”

Amerykańsie recenzje kontynuacji sagi Millenium Stiega Larssona

Profil książki na Facebook.com

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jak Larsson wrócił z zaświatów

2016-01-07
„Co nas nie zabije" - kontynuację słynnej trylogii „Millenium" Stiega Lrassona - swego czasu czytał cały świat. Jedni ze względu na sentyment do poprzednich części, inni ze względu na kontrowersje związane z wydaniem książki.

Wiele pytań, mało odpowiedzi (jeszcze)

2015-06-21
Czy można kontynuować sagę Stiega Larsonna? Czy każdy może to zrobić? Kim jest David Lagercrantz, że to akurat on jest autorem czwartej części Millennium? Co na to rodzina zmarłego autora? I tak naprawdę wile innych pytań towarzyszy mi od momentu, kiedy dowiedziałem się, że zostanie wydana ta książka.

„Co nas nie zabije”, David Lagerkrantz

2015-12-01

Książka „Co nas nie zabije”, autorstwa  Davida Lagerkrantza jest kontynuacją bestsellerowej trylogii „Millenium” Stiega Larssona. W nowym kryminale poznamy dalsze losy dziennikarza Mikaela Blomkvista i genialnej hakerki Lisbeth Salander.

Trylogia „Millenium” jest prawdziwym hitem, który sprzedał się w ponad 80 milionach egzemplarzy. Olbrzymi, międzynarodowy sukces powieści cieszy fanów dobrej literatury i zarazem nieco smuci, ponieważ autor nigdy nie doczekał się uznania za swoje dzieło. Stieg Larsson umarł na atak serca w 2004 roku. Pierwszy tom trylogii, „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” został wydany rok później.   

I tu wylewa się cały szereg kontrowersji, które sprawiają, że niełatwo było mi sięgnąć po nową powieść sygnowaną nazwą „Millenium”. Otóż po śmierci pisarza, jego spuścizna trafiła w ręce ojca i brata. Szwedzkie prawo nie uznało testamentu pisarza, który ten sporządził w 1977 roku (problemem był brak oficjalnego poświadczenia). Prawo zignorowało również partnerkę pisarza,  Eve Gabrielsson, która spędziła z pisarzem trzydzieści lat, ponieważ nie byli małżeństwem. Cały jego majątek otrzymała rodzina, z którą Larsson był skłócony i nie utrzymywał kontaktów.

1...2...3... premiera

2015-07-02
Odliczanie czas zaczać. Nie mogę się doczekać premiery.

Mam nadzieje, ze się nie zawiodę

2015-07-02
Mam bardzo duże oczekiwania w stosunku do kontynuacji „Millenium". Wydawcy pewnie już liczą na zyski i liczą, że 4 tom do trylogii Larssona przebije wcześniejsze. Zastanawiam się, czy David Lagercrantz, który do tej pory specjalizował się w pisaniu biografii, na przykład Idramovica, będzie potrafił odtworzyć świat „Millenium". Kupię i mam nadzieję, ze się nie zawiodę.

Odliczam dni do premiery

2015-07-02
Podobno kolejny tom „Millenium" ma się ukazać w 35 krajach. Jak dobrze, ze w Polsce też. Odliczam dni do 27 sierpnia.

Jakie będzie to nowe "Millenium"?

2015-07-02
Nie mogę się doczekać 4 tomu. Jestem bardzo ciekawy, czy David Lagercrantz udźwignie ciężar. Jaka będzie Lisbeth a jaki Mikael. Mam nadzieję, że książka nie powstała z chciwości.

Dla mnie super!

2015-06-21
Jak dla mnie świetny pomysł! Mam dosyć, tych wszystkich głosów mówiących, że to świętokradco i David Lagercrantz nie miał prawa napisać tej powieści. Mnie akurat podobały się obydwa filmy nakręcony na podstawie Millennium i co do książki „Co nas nie zabije" również mam bardzo dobre przeczucia. Szkoda, ze światowa premiera dopiero pod koniec sierpnia.

Czy to ten autor od "Ja, Ibra"?

2015-06-21
Ciekawe. Czy to nie przypadkiem ten sam autor, który napisał biografie piłkarza „Ja, Ibra"?! I chyba poza tym nie ma żadnych osiągnięć literackich? Rozumiem, że w Szwecji, bo przecież Ibra to Szwed, była to na tyle ważna pozycja, że rodzina Stiega Larssona postanowiła oddać czwartą część sagi Millennium w ręce Davida Lagercrantza. Ale chyba bez przesady.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.