Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń - Rebecca Beltran, Adria Fruitos  | okładka
Między słowami

Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń Rebecca Beltran, Adria Fruitos

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-02-22

ISBN: 978-83-240-3613-4
EAN: 9788324036134
Liczba stron: 144
Wydawnictwo: Między słowami
Format: 150x230mm
Cena katalogowa: 29,90 zł

29,90 zł 13,46 zł

Produkt niedostępny

Opis

Tu odreagujecie. Tak jak chcecie i jak lubicie


To jest książka o tym jak:
- 1 -
Bez konsekwencji uśmiercić Eksa
- 2 -
Odreagować ból złamanego serca
- 3 -
Sprawić, by najlepsza przyjaciółka płakała.
Ze śmiechu.

Tu odreagujecie. Tak jak chcecie i jak lubicie.
Nikt Was nie będzie ograniczał. Nikt nie będzie oceniał.
To jest książka do czytania, pisania, rwania, kolorowania, gryzienia.
Do wszystkiego, co poprawia nastrój.
Na dobre.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nie krzywdź się więcej

2019-02-18
Jak zapomnieć o byłym facecie i jak się na nim zemścić?


Moja przyjaciółka kiedyś wpadła na pomysł, by zniszczyć wszystko co on pozostawił u niej w mieszkaniu.

Popsuła aparat fotograficzny, podarła ubrania, spaliła jego zeszyty i książki.

Potem chciała do niego wrócić ale jedyne na co on przystał to spłacenie tych wyrządzonych w emocji szkód.

Kilka kolejnych miesięcy przędła nie dość, że samotnie to jeszcze ubogo.


Gdybym wtedy podsunęła jej książkę "Jak zapomnieć eksa?" wyszłaby na tym o wiele korzystniej i bez emocjonalnego (oraz finansowego) dołka.

To książka dla porzuconych kobiet pragnących zemsty.

To nie jest książka dla facetów.

Ale nie wykluczone, że kobieta w szczęśliwym związku znajdzie w niej coś dla siebie.

Jeśli kochasz wszelkie książki łamigłówki, pełne kreatywnych zadań i wyzwań - ta ksiażka jest dla Ciebie.

Jeśli rzucił Cię facet - ta książka jest dla Ciebie.

Posprzeczałaś się z nim - koniecznie zajrzyj co najmniej na kilka stron.4

Potrzebujesz dowartościowania? Wejdź do świata kobiet, które nie dają sobą pogrywać.

Książka, a właściwie zeszyt do kreatywnego wyładowania złości podobnie jak wiele pozycji tego typu rozpoczyna się zaznaczeniem terytorium.

W książce odnajdziemy różnego rodzaju zadania do wykonania. Począwszy od rysunków, łączenia kropek, labirynty przez opisy swoich uczuć, myśli dochodzimy do części zeszytu jaką są ładnie wyeksponowane cytaty. Pośród kart możemy znaleźć także fajne printy, szkoda tylko, że w tak niewielkim formacie.

W książce znajdziemy także kilka fajnych grafik, które mają na celu zmotywować i poprawić humor. Na kilku stronicach można wkleić zdjęcia byłego i skutecznie się nad nimi poznęcać.

Jeśli nie wiesz jakim typem byłej dziewczyny jesteś, to z pewnością ukierunkuje cię psychotest.

Ciekawą sprawa jest tabela zysków i strat w związku. Taki bilans przyda się nie tylko tym, którzy mają już związek za sobą, ale myślę, że warto by każdy przeprowadził taki rachunek sumienia tym samym wyciągając wnioski z dotychczasowych potknięć.

Podczas wypełniania zadań możesz się także twórczo rozwijać: luki w zdaniach z sentencjami musisz zapełnić tak, by tworzyły niekonwencjonalne przesłanie, stworzysz 24 wersowy poemat, w którym zyskasz to co straciłaś. Ciekawe też jest układanie zdań z wyrywanek, które znajdziesz w gazecie.

Do zadań zaangażujesz także swoich znajomych i przyjaciół by mogli wpisać Ci jakie błędy popełniałaś. Jednak nie sądzę, by ktoś się odważył pokazać tak intymną książkę komukolwiek.

Książka służy radą, pomaga odnaleźć nową lepszą drogę.

Znajdziesz tu także grafik na cały tydzień pełen przyjemnie zaplanowanych zdarzeń (sauna, spanie, dobra kolacja czy zamówienie pizzy do domu).

Zeszyt pełen jest okazji do uwolnienia złości. Także w tej pozycji nie zabrakło znanych już z innych podobnych egzemplarzy sposobów typu "narysuj/napisz a później wyrzuć/spal"

Książka to ponad 140 stron niezłej zabawy. Jak to bywa już z takimi pozycjami wiele zadań jest ciekawych i kreatywnych ale jest i część takich, które są bez polotu i drażnią. Sama nieraz miałam ochotę przekręcić stronę i po prostu ominąć te nudzące czy denerwujące strony.

Książka nie jest poradnikiem, to książka, która jednocześnie ma wypełnić pustkę po osobie, która odeszła i rozładować negatywne emocje.

Nie jest to chyba pierwsza rzecz po jaką bym sięgnęła, gdybym już eksa miała. Nie mam bowiem w naturze rozmyślać i rozpamiętywać. Działam raczej krótkotrwale, więc pewnie po wybuchu agresji lub wielkim fochu poszłabym na drinka albo wskoczyła w dres i adidasy, albo poszłabym do łóżka z książką.

Jeśli jednak masz problem z pogodzeniem się i emocjami jakie towarzyszą Ci po rozstaniu to proszę, kup ją sobie i nie krzywdź się więcej, ale nie licz na to, że książka pomoże Ci o nim zapomnieć.

Jestem przekonana, że po książkę chętniej sięgną nastolatki niż dorosłe kobiety. :)

Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń.

2019-02-18
Każdy miał w swoim życiu związki udane , nieudane. Ten ulotne i te na całe życie. Rozstania , rozwody nie były ni nigdy nie będą dla drugiej osoby przyjemne. Każdy z nam stara się inaczej podejść do sytuacji rozstania. Każdy stara się na swój sposób poradzić sobie ze swoim złamanym sercem.

" Jak zapomnieć eksa" to bardzo fajny poradnik który został zrobiony po to aby oderwać się od rzeczywistości która nas otacza , aby nie zatracać się w gniewie i smutku a przelać swoje cierpienie na papier. Książka przepełniona naprawdę fantastycznymi zadaniami które mają nam pomóc uporać się z problemami.

Bardzo lubię i polecam tego typu książki. Są zabawne i stają się miłą odskocznią od dnia codziennego. Wiadomo nie można brać takich książek jakoś bardzo serio , ale przecież każdy z nas ma jakieś nieudane związki na swoim koncie.

 

Zeszyt ćwiczeń.

2019-02-04
To nie jest zwykła książka.To zeszyt ćwiczeń.Obok kolorowanek dla dorosłych,książki kreatywne są obecnie na topie.
To jedna z takich pozycji.Pomaga w momencie,kiedy nie radzimy sobie po rozpadzie związku.Krok po kroku przeprowadza nas przez zadania,często bardzo zabawne,wywołujące uśmiech na twarzy.Lektura jednocześnie relaksująca ,jak również posiadająca walory terapeutyczne.Polecam.

Serce nie sługa?

2016-04-18
Każda miłość jest piękna, każda miłość pochłania, każda miłość wydaje się trwała, każda miłość jawi się jako „ta jedyna". No dobrze - przynajmniej na początku.

Z biegiem czasu, kiedy los płata nam figle przekonujemy się, że osoba, której kiedyś ufaliśmy i była dla nas ważna, teraz - no cóż - zawodzi nasze nadzieje/oczekiwania/zaufanie (niepotrzebne, jeśli takowe istnieje, skreślić). „Jak zapomnieć eksa..." stanowi formę swego rodzaju dziennika, czy raczej zeszytu ćwiczeń, który każda z czytelniczek powinna samodzielnie wypełnić. Dzięki kreatywnym pytaniom, ćwiczeniom i cytatom okraszonym ogromną dawką poczucia humoru, nawet najbardziej zasmucona swym losem pani uśmiechnie się choćby na chwilę. Oprócz dużej dawki poczucia humoru, książka ta stanowi jednak również bodziec, który może skłonić czytelniczki do pewnych przemyśleń, innego spojrzenia na minione zdarzenia oraz pomóc zmienić nastawienie do obecnej sytuacji. „Jak zapomnieć eksa..." z przymrużeniem oka, ale i niesłychaną celnością trafia w zranione serca i pomaga im - chociażby przez tę solidną porcję śmiechu - powrócić do rytmicznego bicia i być może, bo któż może to wiedzieć - otworzyć się na nowe doznania...

Randka z byłym, czyli jak zapomnieć eksa

2016-04-04
Związki międzyludzkie oparte są na różnych fundamentach i relacjach, ale najczęstszą przyczyną łączenia się ludzi w pary jest miłość, wzajemne zauroczenie czy też przysłowiowa chemia. I choć nie zawsze mamy szczęście spotkania księcia z bajki, to kiedy jest nam z kimś dobrze zaczynamy mieć nadzieję na „długo i szczęśliwie".

Niecodzienny poradnik

2016-04-01
Powiem szczerze, ze spodziewałam się poradnika w iście amerykańskim stylu, który to najczęściej z prawdziwym życiem niewiele ma wspólnego. Tymczasem okazało się, że książka to rzeczywiście zeszyt ćwiczeń, które to w tym nieszczęśliwym czasie mają kobietom pomóc wrócić do normalności i uporać się z tym, co je spotkało.


Sam zeszyt jest na tyle uniwersalny, że każda kobieta znajdzie w nim coś dla siebie - jest coś do czytania, mazania, rysowania, mazania, notowania, wykreślania i zastanowienia się i nabrania dystansu. Większość rad można traktować z przymrużeniem oka, ale jednak gdzieś tam za każdą z porad kryje się jakieś przesłanie i mimo, że autorka stawia przede wszystkim na dystans i dobry humor to jednak w lekkim przekazie kryje się pewne wsparcie dla kobiet jego poszukujących w trudnym dla siebie czasie.
Dla mnie przede wszystkim lektura tej książki to była dobra zabawa i dobry humor pokazujący, że nawet z pozornie trudną sytuacją można poradzić sobie alternatywnie.
Na tle innych poradników z radami często odbiegającymi od rzeczywistości wypada wyjątkowo ciekawie.A na koniec wisienka na torcie - dyplom :)

Pozytywny poradnik

2016-04-01
„Jak zapomnieć eksa „ Rebecci Beltran to świetna pozycja łącząca w sobie formę książki do samodzielnego tworzenia ze zwykłym poradnikiem. Dzięki niej możemy zmienić swoje dotychczasowe życie w sposób przyjemny, ale też (mam nadzieję!) skuteczny. Co znajdziemy w środku? O tym za moment.
Nie obce były mi tego typu książki. Jestem dumną posiadaczką „Zniszcz ten dziennik" i morza kolorowanek antystresowych, które po cichu wypełniam. To bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu, ponieważ rozwija naszą wyobraźnię oraz kreatywność. Te cechy są pożądane w dzisiejszym świecie. Czyż nie?
Tym razem książka jest troszkę inna, bo jest dedykowana konkretnym osobom. Mianowicie kobietom po rozstaniu i im głównie ten zeszyt polecam. Znajdziecie tu szereg zadań do wykonania, który na pewno wywoła uśmiech na Waszych twarzach i będzie chciały polecić go koleżankom.
Nie było by całego efektu bez świetnych ilustracji utalentowanego Adria Fruitos. Mistrzostwo na ich widok śmiałam się do łez.
Podoba mi się, jeden fakt nie jest to „czysty" poradnik, ale zawiera pare prawd, które znajdziemy między wierszami. Bardzo dobrze, że tak jest. Często książki na temat co zrobić w danej sytuacji nie potrafią nam pomóc, nie pozwalają nam uwierzyć, że coś da się zmienić. Tu jest inaczej nikt nie próbuje nam wmówić czegoś na siłę.

Autorka na końcu sama zwraca uwagę, że jeśli nie zaśmiałaś się ani razu to musi wrócić do początku. To dobre podsumowanie.
Co więcej mam powiedzieć: zachęcam do „przeczytania" ! Nie będziecie żałować.

Jak zapomnieć o byłym facecie i jak się na nim zemścić?

2016-04-01
Jak zapomnieć o byłym facecie i jak się na nim zemścić?

Jak zapomnieć eksa?

2016-03-07
Takie oto książki są odskocznią od dnia codziennego. Jednak powinno się je traktować z ogromnym przymrużeniem oka.

„Jak zapomnieć eksa" jest książką z tak popularnych książek antystresowych, Wiele miejsca do kolorowania i wypełniania pozwala swobodnie pozbyć się z głowy niechcianych myśli.

Na okładce książki przeczytamy, że jest ona o

„1. Bez konsekwencji uśmiercić eksa.
2. Odreagować ból złamanego serca.
3. Sprawić, by najlepsza przyjaciółka płakała. Ze śmiechu."

Publikację przejrzałam, przeczytałam nawet trochę powypełniałam jednak trudno mi stwierdzić, czy jest ona w stanie faktycznie pomogłaby komuś po rozstaniu z drugą połówką. Książka jest fajna bo zmusza do kreatywnego działania, do myślenia i rozwiązywania zadań. Ja sobie tą książeczkę zachowam, może jeszcze się przyda :) Książka jest zabawna i należy ją traktować jako odskocznię od dnia codziennego.
Jej plusem są małe i kompaktowe rozmiary co sprawia, że można ją zabrać wszędzie.

Autorką książki jest Rebecka Beltran. Książka wpisuje się w nurt publikacji kreatywnych.

Przeczytaj fragment- KLIKNIJ

Jest ona doskonałym własnym prezentem na złamane serce, nadaje się też idealnie na prezent dla rozpaczającej przyjaciółki. Jej zaleta to to, że jest dobrze wydana.

Polecam :)

Każdy miał w swoim życiu związki udane , nieudane. Ten ulotne i te na całe życie. Rozstania , rozwody nie były ni nigdy nie będą dla drugiej osoby przyjemne. Każdy z nam stara się inaczej podejść do sytuacji rozstania. Każdy stara się na swój sposób porad

2016-03-07
Każdy miał w swoim życiu związki udane , nieudane. Ten ulotne i te na całe życie. Rozstania , rozwody nie były ni nigdy nie będą dla drugiej osoby przyjemne. Każdy z nam stara się inaczej podejść do sytuacji rozstania. Każdy stara się na swój sposób poradzić sobie ze swoim złamanym sercem.

Jak zapomnieć ;)

2016-03-07
Witam,

Poniżej przesyłam treść recenzji.

„Jak zapomnieć eksa" to mała książeczka, która pomaga humorystycznie poradzić sobie po rozstaniu z drugą połową. Można w niej pisać, wyrywać i niszczyć kartki. Nie jest to książka do czytania. Według mnie to sposób na odstresowanie się, spojrzenie i wyciągniecie wniosków z przeszłości z przymrużeniem oka. Jest w niej mnóstwo ćwiczeń np. jedno z moich ulubionych czyli połącz kropki...:) i oczywiście wiele wiele innych....Zamiast wypłakiwać morze łez na poprawę nastroje polecam książkę ;)

Pozdrawiam
Małgorzata Rakowska

 

Wszystkie chwyty dozwolone

2016-03-07
Powiadają, że w życiu trzeba w spróbować wszystkiego. Dlatego też sięgnęłam po „Jak zapomnieć eksa. Zeszyt naprawdę skutecznych ćwiczeń". Książkę, która książką tak właściwie nie jest. Więcej w niej kolorów i obrazków niż słowa pisanego - tak na oko patrząc.

Co zawiera książka? Szereg różnych zadań, obrazków, zaleceń i poprawiaczy humoru. Ogółem? Jej zadaniem jest odciągnięcie uwagi od eksa i pozbycie się go ze wszystkich wspomnień . Działa? W jakimś stopniu na pewno tak. Wszystko zależy od stopnia załamania po rozstaniu. Ale uważam, że każda znajdzie coś dla siebie, co na pewno poprawi jej humor i uśmierzy ból krwawiącego serca. Jak ja odbieram książkę? Muszę powiedzieć, iż jestem miło zaskoczona. Wiele zadań wymagało ode mnie kreatywności i sprawiło wiele radochy. Poczułam się trochę jak dziecko, które dostało kredki i mogło puścić wodze fantazji. Raz coś rysowałam, raz wycinałam, by chwilami brać długopis w dłoń i przelewać na kartkę swe myśli. Czułam się jak współautorka, której twórczość stanie na półce i będzie można w każdej chwili po nią sięgnąć. Ale sięgnąć po tę twórczość będę mogła tylko ja ;-)

Polecam wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które potrzebują wyładować gdzieś swoje negatywne emocje po rozstaniu. Po spotkaniu z tą książką, eks już nie będzie taki straszny. Będzie nieszkodliwy, ośmieszony - i jak to się mówi - niewart zachodu.

Radością w byłego

2016-03-07
„Jak zapomnieć eksa" Rebbeci Beltran to kolejna książka nurtu książek kreatywnych, których ogromna popularność wybuchła po sukcesie „Zniszcz ten dziennik". Tym razem nie chodzi jednak jedynie o rozwój wyobraźni, mindfulness czy li i jedynie dobrą zabawę. Tu chodzi o oczyszczenie po rozstaniu, o rozładowanie frustracji i negatywnych emocji, i w tym względzie ta książka wyróżnia się na tle pozostałych.

„Jak zapomnieć eksa" kieruje negatywne myśli na nowe tory i pozwala poprzez dobrą zabawę w pewnym sensie „oswoić nasz dramat". Doskonałe nie tylko na własne złamane serce, ale także jako prezent dla płaczącej nam w rękaw przyjaciółki. Co więcej, książka jest bardzo ładnie wydana, uznanie należy się Adrii Fruitos za świetne ilustracje.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.