Nie oddam dzieci! - Katarzyna Michalak | okładka
Wydawnictwo Literackie

Nie oddam dzieci! Katarzyna Michalak

Oprawa twarda
ISBN: 978-83-08-05529-8
EAN: 9788308055298
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 24,57 zł

Produkt niedostępny

Opis

Dramatyczna, wstrząsająca i do bólu prawdziwa - długo oczekiwana książka Katarzyny Michalak z „Serii z czarnym kotem”.

Najmocniejsza powieść Katarzyny Michalak. Roztrzaskuje serce na kawałki, wzbudza skrajne emocje, wzrusza do łez. A przecież taka historia mogłaby przydarzyć się każdemu…

Michał Sokołowski, młody i utalentowany chirurg oddany swojej pracy, nie zauważa momentu, w którym praca staje się ważniejsza od rodziny. Dopiero gdy jego ukochana żona i najmłodszy synek giną pod kołami rozpędzonego samochodu, Michał zrozumie, co tak naprawdę jest ważne. Niestety, za późno…

To nie koniec jego tragedii. Los bywa okrutny, a ludzie jeszcze bardziej… Pogrążonego w rozpaczy mężczyznę czeka jeszcze jeden cios. Zrozpaczony ojciec musi podjąć desperacką walkę o prawa do opieki nad pozostałymi dziećmi i stawić czoła nie tylko wymiarowi sprawiedliwości, ale i tym, którzy powinni stać po jego stronie.
Michał musi znaleźć w sobie siłę, by wykrzyczeć: Nie oddam dzieci! Albo… je utraci.

Tę powieść musisz przeczytać…
Ta historia może zmienić Twoje życie…
Ten dramat może się rozegrać tuż obok Ciebie…


Katarzyna Michalak - autorka kilkunastu bestsellerowych powieści, m.in. „Poczekajka”, „Rok w Poziomce”, „Adela”, „Mistrz”. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii.

Jej prozę cechują wyjątkowe nasilenie emocji, wartka akcja, błyskotliwe dialogi i wyraziści bohaterowie.

Na co dzień autorka jest mamą dwóch chłopców, cieszy się spokojnym życiem, śpiewem ptaków, pięknem przyrody i… pisze nową powieść.

Zapraszamy na profil autorki!

Wywiad z Katarzyną Michalak

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Nie oddam dzieci!”, Katarzyna Michalak

2015-12-06

Katarzyna Michalak zadebiutowała w 2008 roku i do tego czasu napisała prawie trzydzieści książek i to zakrawające na różne gatunki literackie. Najnowsza książka pisarki „Nie oddam dzieci!” zareklamowana została jako „najmocniejsza powieść” w jej dorobku. Książka, która „wzbudza skrajne emocje”, czy „wzrusza do łez”, albo „roztrzaskuje serce na kawałki”. Czy napompowany opis jest zasłużony?   

„Nie oddam dzieci!” to historia zdolnego chirurga Michała Sokołowskiego. Mężczyzna całkowicie pochłonięty swoją pracą, przestaje zwracać uwagę na rodzinę. Jego ciężarna żona, Marta i trójka dzieci musi radzić sobie same. Jak można przewidzieć, w końcu musi się wydarzyć coś złego. Żona i najmłodszy, trzyletni syn chirurga jadą w nocy i w ich mały samochód uderza rozpędzone BMW. Oboje giną, ale nienarodzone dziecko zostaje cudownie uratowane. Bohater załamuje się. A do tragedii dochodzi jeszcze jeden wątek, bo otóż jego dzieci mają mu zostać odebrane. I tu zaczyna się prawdziwa walka pomiędzy ojcem, który dopiero co zdaje sobie sprawę z tego, co jest najważniejsze, a bezdusznym wymiarem sprawiedliwości.

Fabuła składająca się na książkę mogłaby być fantastyczną opowieścią o poszukiwaniu wybaczenia, żałobie po stracie rodziny, zmianie życiowych priorytetów, uczenia się na nowo bycia ojcem. Ale nie jest. W tej powieści Katarzyna Michalak pokazała, że nie ma pojęcia o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, czy innych instytucji państwowych, jak i nie radzi sobie z kreowaniem wiarygodnych bohaterów. Powieść jest przejaskrawiona i nieprawdziwa. Sądzę, że Katarzyna Michalak chciała za wszelką cenę wzbudzić w czytelnikach wielkie emocję. I wzbudza, ale nie takie jakie by chciała.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.