Trafny wybór - J.K. Rowling   | okładka
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-11-09

ISBN: 978-83-240-2146-8
EAN: 9788324021468
Tytuł oryginalny: The Casual Vacancy
Wydawnictwo: Znak
Cena katalogowa: 39,99 zł
Tłumaczenie: Anna Gralak

39,99 zł 26,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Pierwsza powieść J.K. Rowling dla dorosłych

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Joanne K. Rowling o książce i nowym wydawcy

„Zupełnie inna niż Harry Potter”

„Chociaż pisanie tej książki niezwykle mnie cieszyło, to moja nowa powieść jest zupełnie inna niż seria o Harrym Potterze, którą doskonale wydawał mój polski wydawca książek dziecięcych – Media Rodzina. Sposób, w jaki Znak planuje podejść do nowego etapu w mojej literackiej karierze, zrobił na mnie ogromne wrażenie i z przyjemnością powierzam mu wydanie mojej nowej powieści The Casual Vacancy.”

Henryk Woźniakowski, prezes Wydawnictwa Znak

Znak trzyma rękę na pulsie literatury
Największą radością wydawcy są książki, które kształtują wyobraźnię czytelników, a nowa powieść J.K. Rowling z pewnością do takich się zalicza.
Cieszę się, że nasze wydawnictwo ma swój udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest wydanie The Casual Vacancy w Polsce.

„Publisher Weekly”

„Trudno sobie wyobrazić autora, który byłby bardziej kochany przez swoich czytelników”.

Michael Pietach, amerykański wydawca książki

„To nie magia, ale czarny humor”.

Arthur Levine, redaktor książki

„J.K. Rowling ma wszystkie zalety wielkiego pisarza. Tworzy wspaniałe postaci i wciągającą fabułę. Ma poczucie humoru i umiejętność oddawania emocji”.

Charles Finch, pisarz

„J.K. Rowling mogłaby napisać instrukcję obsługi kosiarki, a i tak sprzedałaby się w 2 milionach egzemplarzy. Ona nigdy nie napisze niczego, czego bym nie chciał przeczytać”.

Plejada gwiazd na polskiej premierze pierwszej książki J.K. Rowling dla dorosłych

Tłumaczka o książce ”Trafny wybór”

W tej książce nie ma magii, ale...

Czy pierwsza powieść JK Rowling dla dorosłych zostanie dobrze przyjęta

Dlaczego warto przeczytać nową książkę J.K. Rowling

Dobrze się czyta

Znani o książce ”Trafny wybór”

Anna Mucha o ”Trafnym wyborze”

Inni klienci sprawdzali również

49,90 zł

33,93 zł

Twój dobry rok - Agnieszka Maciąg | mała okładka
-32 %

Twój dobry rok

Agnieszka Maciąg

7.8 / 10 (75 ocen)

59,90 zł

40,73 zł

Benedykt XVI. Życie - Seewald Peter | mała okładka
-32 %

Benedykt XVI. Życie

Peter Seewald

7.2 / 10 (5 ocen)

99,99 zł

67,99 zł

Nowość

49,99 zł

33,99 zł

Bestseller

54,99 zł

37,39 zł

Inne książki z tej kategorii

Piąta fala - Rick Yancey | mała okładka
-32 %

Piąta fala

Rick Yancey

7.3 / 10 (3934 ocen)

34,90 zł

23,73 zł

Bez winy - Mia Sheridan | mała okładka
-32 %

Bez winy

Mia Sheridan

7.9 / 10 (3143 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

Dżentelmen w Moskwie - Amor Towles | mała okładka
-32 %

Dżentelmen w Moskwie

Amor Towles

8.0 / 10 (2040 ocen)

49,90 zł

33,93 zł

Plotka - Lesley Kara | mała okładka
-32 %

Plotka

Lesley Kara

6.8 / 10 (356 ocen)

36,90 zł

24,99 zł

Mroczna strona - Danielle Steel  | mała okładka
-32 %

Mroczna strona

Danielle Steel

7.5 / 10 (41 ocen)

39,90 zł

26,99 zł

Sztuka sięgania gwiazd - Chiara Parenti | mała okładka
-33 %

Sztuka sięgania gwiazd

Chiara Parenti

7.7 / 10 (253 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

Wróbel w getcie - Cambron Kristy | mała okładka
-33 %

Wróbel w getcie

Kristy Cambron

7.0 / 10 (126 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

39,99 zł

26,99 zł

Tylko na znak.com.pl
Sielanki - Saunders George | mała okładka
-25 %

Sielanki

George Saunders

7.5 / 10 (2 oceny)

44,99 zł

33,74 zł

Tylko na znak.com.pl
Wchodzi koń do baru
 - Grosman Dawid | mała okładka
-25 %

Wchodzi koń do baru

Dawid Grosman

7.0 / 10 (261 ocen)

44,99 zł

33,74 zł

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Było sobie miasteczko

2016-10-05
Jeśli chciałbyś zamieszkać w małym, uroczym, angielskim miasteczku, możliwe, że wybrałbyś Pagford. To miejsce w sam raz dla kogoś, kto ceni sobie spokój i miłych sąsiadów. Zapewne wprowadzisz się do jednej z eleganckich wilii przy Church Row, stromej uliczce, przy której stoją najdroższe domy, będące ucieleśnieniem wiktoriańskiej solidności i komfortu.

Trafny (?) wybór

2015-05-18
Wstyd się przyznać, ale nie czytałam „Harrego Pottera". Co więcej, nie obejrzałam ani jednej części w całości. Nie jestem fanką takich książek i filmów. Dlatego z J.K. Rowling spotkałam się po raz pierwszy. Nie wiem, dlaczego sięgnęłam po tą książkę. Może z powodu dobrych opinii, a może chciałam sprawdzić, co ta kobieta w sobie ma, że zdołała sprzedać historię o podrzędnym czarodzieju? (Nie zabijajcie! Naprawdę nie mam nic do Harrego ;D )

Magia czarnego humoru

2014-04-10
Kiedy zacząłem czytać tą książke gubiłem się w postaciach, ale z czasem bardzo mnie wciągnęła, zabawna i smutna opowiada o losach miasteczka i tajemnicach jego mieszkańców.

Wsi spokojna, wsi wesoła...

2013-01-31
Wiadomość o nowej powieści J.K. Rowling wywołała niemałe zamieszanie w literackim świecie. Od początku zwracano uwagę, że nowy utwór pisarki przeznaczony będzie dla dorosłych czytelników. Machina promocyjna ruszyła i z każdej strony byliśmy bombardowani nowinkami związanymi z pojawieniem się „The Casual Vacancy" najpierw na brytyjskim, a później na polskim rynku wydawniczym. Sama osobiście podeszłam do tematu niezwykle spokojnie.

Boleśnie wiarygodny świat

2013-01-24
Wiem, że nie wszyscy zaczytywali się książkami o Harrym Potterze, ale chyba każdy wie, kim jest Joanne Kathleen Rowling. Jej ogólnoświatowy, spektakularny sukces nie przeszedł niezauważony, razem z jej sławą i fortuną. Nikogo więc nie zdziwił fakt, że na wieść o nowej powieści jej pióra, świat czytelniczy zaczął wręcz buzować z ciekawości. Bo to dla dorosłych, bo to TA Rowling, bo co ona mogła jeszcze stworzyć, bo przecież jest bogata, to po co jej dalej pisać (tak, takie głosy też się pojawiały).

W ruinach idylli

2013-01-22
Fani nastoletniego brytyjskiego czarodzieja, strzeżcie się. Oto nadchodzi zupełnie inna J.K. Rowling, taka, jakiej jeszcze nie znaliśmy. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakiekolwiek złudzenia co do nowej książki bestsellerowej autorki, to uprzejmie chciałabym je rozwiać: w nowym dziele nie znajdziecie ani trochę magii i wiary w rzeczy niestworzone. Po wydanej w milionach egzemplarzy serii o Harrym Potterze, Rowling napisała książkę, która w polskich reklamach określona została jako lektura dla dorosłych, stwierdzenie, z którym nie potrafię się nie zgodzić.

Piętno sukcesu Pottera

2013-01-14
Zanim recenzja, pozwolę sobie na kilka słów refleksji. Rowling podejmując kolejny pisarski temat, jakże inny od cyklu przygód Harrego Pottera, musiała nie tylko po raz kolejny pokazać swój kunszt i talent, ale przyszło jej zmierzyć się z samą sobą. To znaczy z jej wcześniejszym sukcesem książek pisanych innym językiem i skierowanych do innej grupy adresatów. Oczywiście, autorka ma ten komfort, że cokolwiek by teraz napisała, zawsze już będzie żyć w przyjemnym blasku magii (i fortuny, którą nawet potrafi się dzielić).

Trafny wybór, zaiste!

2013-01-11
Kiedy świat obiegła wiadomość, że matka Harry'ego Pottera, J.K. Rowling, pisze powieść dla dorosłych, wszyscy zastygli w nerwowym oczekiwaniu. Informacja o tematyce książki chroniona była aż do dnia premiery, więc niecierpliwość była tym większa. Szczerze muszę powiedzieć, że mnie także udzieliła się ta wyjątkowa atmosfera, po trosze przypominająca oczekiwanie na kolejną część przygód o czarodzieju z Hogwartu. Czy było warto? Zdecydowanie!

Nasza gorsza strona

2013-01-04
Od niedawna mamy możliwość przeczytania nowej powieści J. K. Rowling pod tytułem "Trafny wybór". Jednak niech nas nie zwiedzie nazwisko autorki. Przyzwyczailiśmy się, że pisała dotychczas przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Jej książki przepełniała magia.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.