Trafny wybór - J.K. Rowling   | okładka
Znak

Trafny wybór J.K. Rowling

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-11-09

ISBN: 978-83-240-2204-5

Tytuł oryginalny: The Casual Vacancy

Wydawnictwo: Znak

Cena katalogowa: 49,99 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

49,99 zł 33,99 zł

Oszczędzasz 16,00 zł
-32 %
Zamówienie wyślemy 2019-06-18

Opis

Pierwsza powieść J.K. Rowling dla dorosłych

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

Joanne K. Rowling o książce i nowym wydawcy

„Zupełnie inna niż Harry Potter”

„Chociaż pisanie tej książki niezwykle mnie cieszyło, to moja nowa powieść jest zupełnie inna niż seria o Harrym Potterze, którą doskonale wydawał mój polski wydawca książek dziecięcych – Media Rodzina. Sposób, w jaki Znak planuje podejść do nowego etapu w mojej literackiej karierze, zrobił na mnie ogromne wrażenie i z przyjemnością powierzam mu wydanie mojej nowej powieści The Casual Vacancy.”

Henryk Woźniakowski, prezes Wydawnictwa Znak

Znak trzyma rękę na pulsie literatury
Największą radością wydawcy są książki, które kształtują wyobraźnię czytelników, a nowa powieść J.K. Rowling z pewnością do takich się zalicza.
Cieszę się, że nasze wydawnictwo ma swój udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest wydanie The Casual Vacancy w Polsce.

„Publisher Weekly”

„Trudno sobie wyobrazić autora, który byłby bardziej kochany przez swoich czytelników”.

Michael Pietach, amerykański wydawca książki

„To nie magia, ale czarny humor”.

Arthur Levine, redaktor książki

„J.K. Rowling ma wszystkie zalety wielkiego pisarza. Tworzy wspaniałe postaci i wciągającą fabułę. Ma poczucie humoru i umiejętność oddawania emocji”.

Charles Finch, pisarz

„J.K. Rowling mogłaby napisać instrukcję obsługi kosiarki, a i tak sprzedałaby się w 2 milionach egzemplarzy. Ona nigdy nie napisze niczego, czego bym nie chciał przeczytać”.

Plejada gwiazd na polskiej premierze pierwszej książki J.K. Rowling dla dorosłych

Tłumaczka o książce ”Trafny wybór”

W tej książce nie ma magii, ale...

Czy pierwsza powieść JK Rowling dla dorosłych zostanie dobrze przyjęta

Dlaczego warto przeczytać nową książkę J.K. Rowling

Dobrze się czyta

Znani o książce ”Trafny wybór”

Anna Mucha o ”Trafnym wyborze”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Było sobie miasteczko

2016-10-05 Jeśli chciałbyś zamieszkać w małym, uroczym, angielskim miasteczku, możliwe, że wybrałbyś Pagford. To miejsce w sam raz dla kogoś, kto ceni sobie spokój i miłych sąsiadów. Zapewne wprowadzisz się do jednej z eleganckich wilii przy Church Row, stromej uliczce, przy której stoją najdroższe domy, będące ucieleśnieniem wiktoriańskiej solidności i komfortu.

Trafny (?) wybór

2015-05-18 Wstyd się przyznać, ale nie czytałam „Harrego Pottera". Co więcej, nie obejrzałam ani jednej części w całości. Nie jestem fanką takich książek i filmów. Dlatego z J.K. Rowling spotkałam się po raz pierwszy. Nie wiem, dlaczego sięgnęłam po tą książkę. Może z powodu dobrych opinii, a może chciałam sprawdzić, co ta kobieta w sobie ma, że zdołała sprzedać historię o podrzędnym czarodzieju? (Nie zabijajcie! Naprawdę nie mam nic do Harrego ;D )

Magia czarnego humoru

2014-04-10 Kiedy zacząłem czytać tą książke gubiłem się w postaciach, ale z czasem bardzo mnie wciągnęła, zabawna i smutna opowiada o losach miasteczka i tajemnicach jego mieszkańców.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.