Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie - Krystian Nowak | okładka
Flow books

Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie Krystian Nowak

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-07-02

ISBN: 978-83-240-4809-0

Liczba stron: 288

Wydawnictwo: Flow books

Format: 124x194mm

Cena katalogowa: 37,90 zł

Rok wydania: 2018

37,90 zł 16,99 zł

Oszczędzasz 20,91 zł
-55 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Krystek jest prężnym copywriterem, który trzaska masę ambitnych prodżektów. Tak można by go opisać na Fejsie. Jednak tak naprawdę Krystian jest kulturoznawcą, który żyje z pisania ogłoszeń klepanych aut dla komisu samochodowego i marzy o wydaniu swojej powieści. Stara się trzymać fason, popijając latte, i nie odstawać od standardów lewackich znajomych.

Kiedy udziela pierwszego wywiadu jako literat, jego życie nabiera tempa, a on sam wpada w wir niecodziennych zdarzeń. Szasta lajkami, płaci swoim fejmem. Toczy filozoficzne dyskusje z kotami. Wpada na znanych ludzi w metrze i ucina sobie z nimi surrealistyczne pogawędki, choć już od dawna są martwi.

Krystian to bohater na miarę naszych czasów, w których ważne są filtry na Instagramie, a miłości poszukuje się za pomocą geolokalizacji.

Pełna czarnego humoru i sarkazmu powieść o millenialsach robiących kariery inne, niż im obiecywano. O rozczarowaniu i próbie radzenia sobie z rzeczywistością znacznie mniej nasyconą, niż ta na Insta.

Krystian Nowak – debiutant, aspirujący literat, internetowy śmieszek znany z takich inicjatyw jak „Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty”, „Patriota Mariusz” czy „Tak trzeba żyć”. Lubi się śmiać, czasem przez łzy i zaciśnięte zęby.

Polecane książki z rabatem do 55%

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Taka inna, taka prawdziwa

2019-01-25 To alternatywna książka. Nawet bardzo, zresztą pod wieloma względami. Muszę przyznać, że również wymagająca i niejednoznaczna. W związku z powyższym ciężko mi napisać jej recenzję....

 

To, co przede wszystkim uderza najmocniej - przynajmniej w moim odbiorze - to głęboka satyra czasów, w których żyjemy. Świat oczami Krystka - naszego trochę antybohatera - to zmedializowana rzeczywistość, w której za kawę zapłacić można lajkami, a obowiązkowym elementem każdej pracy jest posiadanie karty multikulti... Brzmi znajomo? Takich elementów rzeczywistości znajdziecie w tej książce dużo więcej, przerysowane, specjalnie zaznaczone pokazują jak bardzo nasze życie została zdeterminowane przez media i zunifikowane przez to, co wszyscy nam oferują, a każdy grzecznie przyjmuje, bierze, bo przecież to bonus, do tego łatwo dostępny, więc czemu nie brać?

 

To nie jest powieść, w której możecie przez chwilę chociaż poczuć sympatię do głównego bohatera, który szyderczy, ironiczny i przekonany o własnej wartości na tle innych, jak w tytule- chorych psychicznie - wybija się ponad przeciętność. Nie wiadomo tylko dlaczego pracuje w firmie, która składa się z dwóch osób, a on pisze ogłoszenia, chociaż tak naprawdę jako Krystian zajmuje się pisaniem POWIEŚCI... Idzie mu ciężko, bo przecież mimo ułatwień codzienności, czasu ciągle brakuje.

Krystek jest specyficzny - prowadzi dysputy ze swoimi kotami, rozmawia ze zmarłymi pisarzami, którzy starają mu się pomóc w napisaniu TEJ powieści.

Momentami trudna i gorzka, okraszona wulgaryzmami i antypatycznym bohaterem pokazuje cała prawdę o młodym pokoleniu. Może trochę przerysowaną, ale jednak...

http://mediumsweetbooks.blogspot.com/2018/07/krystian-nowak-wszyscy-ludzie-ktorych.html

Rzeczywistość w wirtualnym świecie

2019-01-25 Internet zmieni postrzeganie naszego życia o sto osiemdziesiąt stopni. Albo nawet więcej. Wpływa też na sytuacje z „realnego" świata, ale jak się to rozwinie? Ciekawe spojrzenie na ten temat zaproponował Krystian Nowak.

W swojej książce „Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychiczni" opisuje świat jak w krzywym zwierciadle. Ludzkie postawy, które możemy znać z własnego doświadczenia, są specjalnie przejaskrawione, aby dać nam do myślenia.

A może nie do końca? Może w pewnych kręgach już tak się dzieje?

Wszystko zależy od tego, jaki kontekst przyjmiemy. Dla mnie lektura tej powieści to dobry moment na zastanowieniem się, dokąd wirtualny świat nas zaprowadzi. Perspektywa możliwości płacenia „lajkami" jest mocno oderwana od rzeczywistości, ale bez wątpienia ich ilość oraz liczba obserwujących liczy się w tym momencie niesamowicie. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Markowi Zuckerbergowi - twórcy portalu społecznościowego Facebook - o to raczej nie chodziło.

Dopiero za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będziemy mogli to ocenić z większej perspektywy, ale już teraz z pewnością mogę polecić książkę Krystiana Nowaka wszystkim tym, którzy mocno się nad tym zastanawiają i chcieliby skonfrontować swoje przewidywania.

Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie

2019-01-25 Wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie.
Krystian Nowak.
„Krystian to bohater na miarę naszych czasów, w których ważne są filtry na Instagramie, a miłości poszukuje się za pomocą geolokalizacji".
Naprawdę trudno odnieść się do tej pozycji. Pełno chaosu, i z braku pomysłu wulgarnego języka.
Nie namawiam, nie zachęcam nie zmuszam.
Książkę wydało Wydawnictwo Znak Literanova.
Zdzisław Ruszkowski.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.