Niezwykła opowieść o bohaterstwie, poświęceniu i nadziei
Wiosna 1942 roku. Po tragicznej stracie rodziny czternastoletnia Emilia Śląska mieszka w Warszawie przygarnięta przez bezdzietną parę. Niemiecka brutalność wobec Żydów zmusza ją do ukrywania prawdziwej tożsamości. Od tej pory dziewczynka nazywa się Elżbieta Rabinek. Wie, że za murami pobliskiego getta panuje jeszcze większe cierpienie niż po aryjskiej stronie.
Elżbieta zaprzyjaźnia się z sąsiadką, pielęgniarką Sarą, która zaczyna przemycać ją do getta. Dzięki dokumentom zdobytym przez Sarę dziewczynka podejmuje niebezpieczne próby ratowania żydowskich dzieci. Podczas jednej ze swoich wypraw Elżbieta spotyka szesnastoletniego Romana Górkę, w którym się zakochuje. Czy ich miłość będzie silniejsza niż zło i cierpienie otaczającego ich świata?
Sierota z Warszawy to porywająca opowieść o realiach życia dzieci podczas wojny. Pomimo głodu i strachu nie tracą one nadziei na lepszą przyszłość i nie przestają walczyć o miłość.
Kelly Rimmer to autorka dziesięciu powieści – w tym Tego ci nie powiedziałam – notowanych na listach bestsellerów „New York Timesa”, „Wall Street Journal” i „USA Today”. Jej książki sprzedały się do tej pory w liczbie ponad miliona egzemplarzy i były tłumaczone na przeszło dwadzieścia języków na całym świecie. Kelly mieszka na australijskiej wsi razem z rodziną i cudownie niesfornymi psami o imionach Sully i Basil.

Sierota z Warszawy Kelly Rimmer
Kup w pakiecie
Kupuj więcej i oszczędzaj
Opis
Zajrzyj do środka
Proponowane podobne
Inni klienci sprawdzali również
Inne książki tego autora
Inne książki z tej kategorii
Recenzje
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.
Sierota z Warszawy
2021-11-14Mamy rok 1942, na kartach powieści przenosimy się do wojennej Polski. Tam w samym centrum Warszawy Żydzi stłoczeni w getcie walczą o przetrwanie, a mieszkańcy stolicy starają się zrobić wszystko, aby tym ludziom pomóc.
Powieść toczy się dwutorowo - najpierw poznajemy Romana, który jest jakoby ilustracją każdego młodego mężczyzny mieszkającego w getcie warszawskim. Szlachetnego, ale przede wszystkim wiernego ideałom w które wierzy. Dalej ukazana zostaje nam postać Emilii, młodej wówczas dziewczyny, która po tragicznej stracie bliskich zostaje przygarnięta przez małżeństwo mieszkające w Warszawie, nie posiadające potomków. Mianownikiem dla tej dwójki młodych ludzi staje się pielęgniarka będąca łącznikiem getta z aryjską częścią Warszawy.
Opowieść o silnej miłości, o chęci do życia, o wierze w wyznawane ideały, o honorze ale też skrywająca ból niesiony przez bohaterów. Ból z którym przyszło im się niejednokrotnie zmierzyć i z którym musieli nauczyć się żyć. go pokonać, a nawet wykrzesać z niego coś dobrego. Sama autorka przyznaje, że głównym celem powstania takiej, a nie innej historii było wzbudzenie ciekawości w odbiorcy. Takiej ciekawości, która przerodzi się do poszukiwania większej wiedzy na temat wydarzeń zamieszczonych w książce.
Na koniec dodam jeszcze, że kolejny raz jestem zafascynowana ilością wiedzy zagranicznej autorki o wydarzeniach II wojny światowej mających miejsce na ziemiach Polski.
Polecam całym sercem... Książka dla której warto na chwilę zatrzymać się w naszym codziennym biegu...
Powiedz, co sądzisz o tej książce
Dodaj recenzję+
Komentarze
Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.